Mazovia MTB Marathon - Olsztyn

Po raz kolejny Mazovia MTB Marathon gościła w Olsztynie, który przywitał kolarzy amatorów słoneczną, upalną pogodą. Podobnie jak w zeszłym roku start i meta zawodów znalazły godne miejsce tuż przy Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego nad Jeziorem Ukiel. Trasa zawodów biegła wśród lasów w kierunku Gietrzwałdu.

Na starcie wyścigu, 30 czerwca 2017, stanęło ponad 800 zawodników, a wśród nich spora grupka kolarzy z naszego terenu. Na dystansie giga (82 km) nieformalnym zwycięzcą został Paweł Kowalkowski z Fijewa (Centrum Rowerowe Olsztyn). Mimo startu Paweł nie został sklasyfikowany ze względu na posiadaną licencję kolarską. Swój udział w wyścigu potraktował jako trening przed Mistrzostwami Europy w Maratonie MTB, które odbędą się w słowackim Svitcie.

- Sam udział potraktowałem jako miło spędzony czas. Moja przygoda z rowerem górskim rozpoczęła się właśnie od cyklu Mazovii. Mam tu sporo znajomych oraz zawodników, których prowadzę dlatego zdecydowałem się na udział poza konkurencją – w wywiadzie dla Mazovii powiedział Paweł.

Właśnie jednym z zawodników prowadzonych przez Pawła Kowalkowskiego jest Witek Szczawiński z Lubawy (Terra Lubavia). Witek od początku sezonu notuje progres, w Olsztynie na dystansie mega (58 km) był drugi w swojej kategorii wiekowej, a open zajął najwyższe jak do tej pory 20. miejsce. W klasyfikacji generalnej cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon zajmuje obecnie pierwsze miejsce.

Na ficie (33 km) doskonale spisał się Marcin Jasiński z Lubawy (Salon Rowerowy KolarzJaś), który w swojej kategorii był trzeci, a w open jako czwarty przekroczył linię mety. Gratulujemy! (elubawa)