XXI Kryterium Uliczne im. Edmunda Groszkowskiego w Lubawie

3 maja w Lubawie od godz. 11.00 wystartowało XXI Kryterium Uliczne im. Edmunda Groszkowskiego. Kolarze rywalizowali o Puchar Burmistrza Lubawy. Wyścig został rozegrany na pętli ok. 1800 metrów przebiegającej przez Rynek. Organizatorem wyścigu był Ośrodek Sportu i Rekreacji i Ludowy Klub Kolarski „Ziemia Lubawska”.

W kryterium zaliczanym do klasyfikacji Mistrzostw Polski Kobiet w kategorii elita triumfowała Martyna Klekot - TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING. Druga była Różyńska Nikola ze ALKS STAL OCETIX-IGLOTEX GRUDZIĄDZ, a na trzecim miejscu została sklasyfikowana Anna Harkowska reprezentująca GIANT OKS WARMIA i MAZURY. Ania to bardzo utytułowana zawodniczka - trzykrotna srebrna medalistka paraolimpiady w Londynie 2012 oraz medalistka mistrzostw Polski w rywalizacji z zawodniczkami pełnosprawnymi.

Kryterium uliczne to jedna z trudniejszych konkurencji kolarskich, tym bardziej że część trasy biegła po bruku. Szkoda, że w tym roku zabrakło zawodników z lubawskiego klubu - LKK Ziemia Lubawska. W kategorii Żak mieszkaniec Lubawy, zawodnik klubu OKK Olsztyn - Dawid Łątkowski na dystansie 10,8 km zajął 7 miejsce.

Po zawodach kolarskich, przy pięknej pogodzie, odbyły się tradycyjnie  zawody dla  maluchów  wokół  Rynku.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Żak/Żaczka: Kacper Hoppa (GKS CARTUSIA KARTUZY)/Maja Tracka (ALKS STAL GRUDZIĄDZ)
Młodzik: Radosław Lewandowski (TKK PACIFIC TORUŃ)
Młodziczka: Weronika Westfalewska (ALKS STAL GRUDZIĄDZ)
Junior młodszy: Dawid Jaros (ALKS STAL OCETIX IGLOTEX GRUDZIĄDZ)
Juniorka młodsza: Marta Jaskulska (LKK WARMIA BISKUPIEC)
Junior: Paweł Kostrubski (LKK WARMIA BISKUPIEC)
Elita kobiet/Juniorka: Martyna Klekot (TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM)/Nikola Różyńska (ALKS STAL OCETIX-IGLOTEX GRUDZIĄDZ)
Elita mężczyzn: Mateusz Nowaczek (WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY)