Jeziorak Tour 2014

Jeziorak Tour to wyścig rowerowy zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych na rok 2014. W tym roku trasa maratonu powróciła na "swoje miejsce" tz. wiodła wokół Jezioraka i liczyła 72 km (dystans Mini). Dla bardziej wytrwałych kolarzy amatorów przewidziane zostały dystanse Mega (2 pętle) i Giga (3 pętle). Start i meta wyścigu po raz pierwszy umiejscowione zostały w Siemianach.

Maratony szosowe to specyficzne wyścigi, które są rozgrywane w ruchu otwartym, a zawodnicy startują w grupach dziesięcioosobowych co dwie minuty. Dobór do grup odbywa się na drodze losowania.

W sobotę 30 sierpnia na starcie wyścigu stanęło pięciu zawodników z Lubawy. Najlepszy wynik w swojej kategorii uzyskał nestor lubawskiego kolarstwa Jerzy Tylmann. Pan Jerzy zajął 1 miejsce w kategorii M7 na dystansie Mini.

Wśród startujących byli też mieszkańcy Iławy, a wśród nich pan Robert Neugebauer, który pokonał dystans Giga (216 km) i zajął 1 miejsce w kat. M7. (Sz)