Lubawianin Dawid Łątkowski brązowym medalistą Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym

Dawid Łątkowski, pochodzący z Lubawy zawodnik toruńskiej Akademii Michała Kwiatkowskiego zdobył w dniu wczorajszym 14 lipca br. podczas Mistrzostw Europy w kolarstwie torowych rozgrywanych w Portugali brązowy medal klasie w omnium.
Omnium to wielobój kolarski  składający się z: scratch - 15 km, Wyścig eliminacyjny/australijski (48 okrążeń przy 24 zawodnikach), wyścig na tempo, wyścig punktowy 25 km.

Dawid Łątkowski rozpoczął omnium spokojnie. W scratchu finiszował na dziesiątym miejscu. Aktywnie pojechał w wyścigu tempowym, w którym zajął drugą pozycję. Piąta lokata w wyścigu eliminacyjnym pozwoliła mu myśleć o medalu. Miejsce na podium zapewniła mu znakomita postawa w wyścigu punktowym.

Jako jeden z trzech kolarzy nadrobił dwa okrążenia. Z wynikiem 142 punktów zakończył wielobój na trzecim miejscu ze stratą pięciu punktów do Hiszpana Hectora Alvareza Martineza oraz punktu do Włocha Matteo Fiorina.

Gratulujemy Dawidowi zdobycia medalu. Tak się złożyło, że tego samego dnia Michał Kwiatkowski podczas 13 etapu Tour de France zwyciężył w znakomitym stylu samotnie przekraczając linię mety na Grand Colombier.