Brevet Lubawa

Po raz drugi z Lubawy wystartował Brevet - wyzwanie polegające na pokonaniu na rowerze dystansu 200 km i więcej, zaliczając zaplanowane co kilkadziesiąt kilometrów punkty kontrolne. Start i meta lubawskiego Brevetu zostały usytuowane przy hali OSiR na ul. św. Barbary.

Trasa o długości 220 km wiodła szosami południowej części naszego województwa. Rowerzyści wyruszyli w kierunku Lidzbarka przez Rybno by następnie przejechać w pobliżu Mławy i przez Nidzicę, a następnie Pawłowo powrócić do Lubawy.

Na starcie stanęło 82. śmiałków, w tym kilkunastu z naszego miasta i okolic. Wyzwanie ukończyło  81. Pierwsi dwaj kolarze pojawili się w Lubawie po czasie 6 h 52 min. Tuż po nich zameldowali się kolejno Lubawianie: Witek Szczawiński i Sławomir Łątkowski. Gratulujemy!

Na mecie czekały na wszystkich rowerzystów pamiątkowe medale i smaczny poczęstunek. (mz)