Kolejna z tegorocznych edycji Mazovii MTB gościła 22 sierpnia w Mławie. Tradycyjnie start i meta maratonu umiejscowione zostały nad Zalewem Ruda. Pogoda sprzyjała zawodnikom i kibicom. Większość z nich do późnych godzin popołudniowych wypoczywała na terenie miasteczka sportowego usytuowanego przy plaży.
(2010-08-28)
Prawie 700 kolarzy amatorów wystartowało z Nowego Targu w wyścigu Tour de Pologne Amatorów. Organizatorzy przygotowali trasy z Nowego Targu do Bukowiny Tatrzańskiej na dwóch dystansach - 20-kilometrowym Fitness oraz 45-kilometrowym Sport, z podjazdami pod Sierockie i Gliczarów, a więc góry, które kilka godzin później pokonali kolarze profesjonaliści jadący w 67. Tour de Pologne
(2010-08-07)
1 sierpnia 2010 w Brodnicy odbyła się szósta edycja MEMORIAŁU CZESŁAWA POPŁAWSKIEGO W KOLARSTWIE SZOSOWYM. Impreza o randze Pucharu Polski została rozegrana w kategoriach Masters i Amatorzy. Trasa wyścigu tradycyjnie przebiegała na selektywnej rundzie Brodnica-Żmijewo-Karbowo-Brodnica.
(2010-08-04)
W piękną, słoneczną niedzielę, 27 czerwca 2010, odbyła się kolejna edycja Skandia Maraton LangTeam. Do Sopotu przyjechała rekordowa liczba, bo ponad 1300 uczestników. Trasa maratonu przebiegała najciekawszymi szlakami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w okolicach Sopotu.
(2010-07-03)
W niedzielę 13 czerwca olsztyńskie lotnisko gościło ponad 1000 zawodników biorących udział w IV Edycji Skandii Maraton LangTeam. Trasa i miejsce tegorocznych zawodów zostały zmienione w stosunku do poprzednich, co bardzo poprawiło organizację i ułatwiło uczestnikom dojazd.
(2010-06-16)
Zawodnicy z Lubawy wraz z zaprzyjaźnionymi kolarzami z GKL-AGA TEAM Nowe Miato Lubawskie wybrali się na trzecią edycję Skandia Maratonu. Tym razem trasa zlokalizowana była niedaleko Białowieży
(2010-05-24)
W minioną sobotę, 15 maja w Bratianie, odbyła się kolejna edycja MTB u Brata JANA. W tym roku motywem przewodnim było hasło: Mamy Tu Błoto. Nie przeszkodziło ono jednak w ściganiu, po bardzo wymagającej trasie, 83 zawodników.
(2010-05-19)
W świąteczny poniedziałek 3-go maja na ulicach Lubawy odbyło się jubileuszowe XV kryterium kolarskie o puchar burmistrza Lubawy i przewodniczącego gminnego zrzeszenia LZS. W tym roku trasa kryterium została zmieniona i wiodła ulicami: Rzepnikowskiego, Dworcową, Gdańską i Warszawską.
(2010-05-04)
W sobotę 17 października w Pałacu w Mortęgach, spotkali się członkowie i przyjaciele klubu kolarskiego LKK Ziemia Lubawska. Gościem specjalnym był Józef Empel - pochodzący z Lubawy były kolarz
(2009-10-19)
W niedzielę 13 września 2009 Olsztyn gościł 800 entuzjastów kolarstwa, którzy przyjechali z całego kraju na szóstą edycję Skandia Maraton Lang Team. Uczestnicy tego maratonu mieli do wyboru aż cztery dystanse: RODZINNY - 10 km, MINI - 48 km, MEDIO - 72 km, GRAND FONDO - 96 km.
(2009-09-18)
W sobotę 05.09.2009 w Iławie odbył się start II Szosowego Maratonu Rowerowego JEZIORAK TOUR. Jest to impreza zaliczana do Pucharu Polski w Maratonach Szosowych, który składa się z 12 maratonów. Wyścig, w którym wzięło udział ponad 300-tu zawodników z calej Polski został rozegrany na trzech dystansach: 95 km, 155 km i 250 km.
(2009-09-12)
Jeziorak, Kanał Elbląski, Grunwald, Góra Dylewska -- wszystkie te atrakcje na trasie tegorocznego maratonu Jeziorak Tour w Iławie.
(2009-08-28)
9 sierpnia w Nidzicy odbyła się IX edycja tegorocznej Mazovii. Uczestnicy zawodów ścigali się na bardzo ciekawej i zróżnicowanej trasie przy sprzyjającej letniej pogodzie. Jak zwykle w Nidzicy kolarze pokonywali kilka długich i wymagających podjazdów.
(2009-08-17)
W minioną sobotę w Bratianie rozegrany został drugi maraton rowerowy „MTB u Brata Jana”.Na malowniczej ale naszpikowanej trudnościami trasie ścigło się ponad stu zawodników. Najlepszy na dystansie mega (cztery pętle po 13 km) był Andrzej Wróbel, zawodnik MTBnews.pl Gdynia, który samotnie przekroczył linię mety, wyprzedzając prawie 5 minut następnego w klasyfikacji Przemysława Sobieraja (Leader-Sport Leśniewski Toruń) i Pawła Fariona (AZS UTP Bydgoszcz).
(2009-06-30)
W długi weekend 12-14 czerwca w Ełku odbyła się Gwiazda Mazurska. Jest to trzydniowy maraton rowerowy rozgrywany w jednym z najciekawszych krajobrazowo regionów Polski - wśród mazurskich jezior. Pierwszego dnia rozegrany został wyścig zaliczany do klasyfikacji generalnej cyklu Mazovia MTB Marathon.
(2009-06-18)
31 maja w Warszawie odbył się kolejny maraton rowerowy z cyklu Mazovia MTB Marathon. Start i meta zostały usytuowane na stadionie Ośrodek Szkolenia Sportowego Wojskowej Akademii Technicznej. Z okazji Dnia Dziecka dla najmłodszych został przygotowany plac zabaw oraz darmowy start na dystansie hobby. Po raz pierwszy start maratonu był transmitowany na żywo w TVN Warszawa. Z Lubawy pojechało do Warszawy trzech zawodników.
(2009-06-05)
W sobotę 23 maja 2009r. odbył się IX Rajd Rowerowy Dylewska Góra 2009 zorganizowany przez Gminę Ostróda i Stowarzyszenie Miłośników Wzgórz Dylewskich. Mimo wyjątkowo kapryśnej pogody w rajdzie wzięło udział 230 rowerzystów. Na starcie stawili się starzy bywalcy, ale również pokaźna grupa nowych cyklistów.
(2009-05-27)
W niedzielę 17 maja odbył się kolejny maraton rowerowy z cyklu Mazovia MTB Marathon. Tym razem kolarzy gościło podwarszawskie Piaseczno. 5 lat temu odbył się tam pierwszy maraton organizowany przez Cezarego Zamanę. Była to więc impreza jubileuszowa i z tego powodu przygotowano dla uczestników dodatkowe atrakcje, m. in. losowanie koszulek i darmowe starty dla startujących w pierwszym i jubileuszowym maratonie.
(2009-05-22)
W długi majowy weekend odbyła się kolejna edycja maratonu rowerowego Mazovia MTB Marathon. Tym razem były to trzydniowe zmagania o wdzięcznej nazwie Duch Puszczy.
(2009-05-08)
W niedzielę na ulicach Lubawy już XIV raz zorganizowane zostało kryterium kolarskie o puchar burmistrza Lubawy i prezesa LZS. Na starcie w tym roku stanęło 130 zawodników i zawodniczek.
(2009-05-09)
W niedzielę 19.04.2009 odbył się w Otwocku drugi maraton rowerowy z tegorocznego cyklu Mazovia MTB. Na starcie stanęło 1400 uczestników z całej Polski. Przy doskonałej, słonecznej pogodzie zawodnicy ścigali się na bardzo zróżnicowanej trasie.